Bir Motosiklet Fuarına daha Hoşgeldiniz!

Bu sene işlerimin yoğunluğu sebebiyle sadece davet üzerine Suzuki Burgman 200 lansmanı için, fuarın ilk günü yan hazırlıkların hala devam ettiği yerleşmenin songünden de sonraki güne kaldığı o ilk gün gittim.  Zaten katılmadığım sürece cumartesi ve pazar günlerin içerdeki tatsız havayı, gereksiz kalabalığı çekemiyorum. Ben özellikle hafta sonu fuara daha çok şehir dışından katılımcıların gelmesinin uygun olacağını düşünenlerdenim. Çünkü fuar yönetimi ve içerdeki trafik sağlayıcı görevlilerin zaten kapasitesinden daha küçük bir alana hapsedilmiş motosiklet fuarınını iyi yönetemediğini düşünüyorum. Bu düzenlemeyi yapacak olan tabiki EXPO yönetimidir ancak taleplerimizi iletmediğimiz yada iletemediğimiz sürece bu sıkıntı devam edecektir.

Dediğim gibi sadece 2 saat fuara vakit ayırabilirdim ve bende hızlıca bir tur atarak zaten her yıl tekrarlanan! EXPO 2014 Motosiklet Fuarını dolaştım.  İlgimi çeken yegane durum bir kaç yıl önce küçük, kötü, tukaka denilen uzakdoğu markalarının ithalatçılarının, herzaman büyük  olmuş en güzel mankenleri motorlarının üzerine oturtup standın önünde kalabalık oluşturan Artık rakiplerini kadar fuara ilgi göstermeleri oldu.

Üst kat dediğimiz büyüklerin sahasında iki elin parmakları kadar olan Büyük! markaların yanında eskinin küçük ve beğenilmeyen markalarınında gayet geniş ve atraksiyonlu katılımları ile renklenmiş. Demekki pazarda yer bulmak için öncelikle iyi ürün yapmak değil iyi reklam yapmak gerekiyormuş.  Umarım üstündeki güzel kızlara kapılıp satın alınan yetersiz motorlar ile kazalar artmaz.

Diğer konu ise aynı fabrikanın ürünlerinin farklı isim ve logolar adı altında birden fazla stand da yer alması. sanırım Ülkemizde bunun önüne geçilemeyecek. Kendi motorunu ve modelini yapabilmek için çok çalışmanın yanında biraz karizma, bayağı bi kapital, mangal gibi yürek gerekecek. tabi izlediğimiz filmlerde orduları çıplak elleri ile döven kahramanlarında bu konuda size biraz yardımı olması gerekecek.

Sonuç:

senede bir fuar, 20-30 arası festival, facebook ta motor üzerinde çekilmiş resimler ve kaza haberleri dışında bir etkinliği göremeden  2015 motosiklet fuarını bekleyeceğiz.. Napalım bunada şükür.

Geçtiğimiz Hafta hayatını kaybeden Burak Özel için herkese tekrar başsağlığı diliyorum.

tuaregep tarafından

gerektiği kadar..