Kopmadan süper lig

Futbol yeşil sahada, 11 insandan oluşan  iki takımın kurallar çerçevesinde birbirine üstünlük sağlama mücadelesidir. Kim daha iyi oynarsa o kazanır. Kim kurallara uyarsa o kazanır. Dolayısı ile çok paraya kurulan takım başarı elde edecek diye bir mecburiyet yoktur. Çok çalışan, disiplinli ve aklını kullanan futbolcuların takımı kazanacaktır.

Maç fazlası ile Antalya ligin zirvesinde. Türk futbol tarihine geçmiş bir hoca ile istikrarı yakalamış, son yıllarda yavaş yavaş yukarılara çıkan tam bir şehir takımı. Stadı ve altyapısı yeterli olmasada..

Eskişehir iyi transferleri ile zirvenin en büyük adayı. Hocanın yönettiği her takımda 20. haftadan sonraki düşüşü umarım yaşamazlar..

Gençlerbirliği  Onursal başkanın yarattığı bence Ülkenin en iyi futbol alt yapısı sayesinde   her zaman ki gibi tehlikeli rakip.

Kasımpaşa, İstanbulspor ve belediyeden sonra önemli yükselişte ve derbi sayısını artıracak kalitede de. Transferleri müthiş, etkili oyun gayet başarılı..( Alex bile onlar sayesinde gitmedimi?)

Bir maçı eksik Ordu bence dünyanın en önemli, 5 hocasından bir tanesi ile çalışmanın meyvelerini görmeye başladı. Antalya dan sonra onlar da istikrar peşinde başarı kovalıyorlar. Her ne kadar hocanın adı milli takımla anılsada…

Fenerbahçe, Beşiktaş. Trabzonspor bu listenin peşinden geliyorlar. Milyonlarca taraftarın peşinden koştuğu, markaları ve bütçeleri büyük, stad ve imkanları yüksek takımlar artık biliyor ki, sadece dört büyük yok. Neredeyse her takım eşit. Çünkü sahada kazanmak için gerekli olan en önemli kriterin çalışmak ve çok çalışmak olduğunu anladılar. Vizyonlar geliştikçe küçük takım! oyuncuları da daha fazla takip etmeye, okumaya, çalışmaya ve başarmaya başladılar. Futbolun para oyunu değil akıl oyunu olduğunu, düşünerek ve çalışarak kazanılabileceğini gördüler. Uzaydan gelen Barcelona bile yenilebilyorsa yenilmeyecek takım kazanılmayacak maç olmadığını biliyorlar. Sahaya iki takımında 11 kişi çıktığını ve iki kalenin de aynı ölçülerde olduğunu biliyorlar.

Mücadele etmenin, kazanmaktan daha önemli olduğunu ve en önemlisi maçın 90 dakika olduğunu biliyorlar.

Futbolun 11 kişiden oluşan iki takımdan  90 dakika da oynandığını ve iyi oynayan tarafın kazanacağını biliyorlar.

Büyük takımın değil…

tuaregep tarafından

gerektiği kadar..