Eleştirilen adam

Yedek ve direkt oynamak suretiyle inişli çıkışlı grafiği onu çok ta ön plana çıkarmamdı yıllarca. Hocaların verdiği görevi yapmaya çalışan sıradan bir futbolcuydu. Hatta kimilerine göre Fenerbahçe nin futbolcusu değildi. Kötü tabirle takımda bir tane şaşı varken ikincisi fazla geliyordu. Geldiği dönemde Tuncay Şanlı  ve Pierre Vanhojdonk okadar ön plandaydı ki gerçekten esame listesinde kendine zor yer buluyordu. Dolayısı ile de henüz tribünlerin dikkatini çekmemişti.

Selçuk ön libero denilen mevkide defansa dönük oynayan teknik kapasitesi orta fizik olarak ta yüksek sıradan bir futbolcu. Onu kamuoyunda bu kadar ön planda tutan başarıda unutulup, mağlubiyetlerde eleştirilen ilk adam olmasıdır. Ha birde Galatasaray a attığı goller. Tarihte Gs ye gol atan o kadar çok adam varki neden Selçuk bu kadar  eleştirilir hiç anlamam.

Ben futbol oynadığım zamanda tek oyun taktiği 4-3-3 tü. takımın en kuvvetli adamı libero muz Ahmet ve hemen önünden Stoper Hüseyin Kuzu vardı. Beni en  çok etkileyen Hüseyin fazla konuşmaz sadece işini yapardı. Çok koşardı, tekniği de o kadar iyi değildi. Yere sağlam basardı. Kafa toplarında müthişti, ikililerde adamında topunda geçtiği nadir zamanlar vardı. Buna rağmen her mağlubiyette en çok zılgıtı o yerdi. Takım her kontra yediğinde tek başına rakip forvetler le boğuşur ama elinden gelen bir tanesini tutabilirdi. Ha birde yedeği olmadığı için her hafta banko oynardı …:) Bu yüzden de profesyonel olan bir kaç adamdan biriydi o takımda…

Selçuk Şahin, her insan gibi eleştrilebilir. Oyun stili ve tekniği yetmeyebilir. Gole uzak oynamasına rağmen kaçırdığı gol alay konusu olabilir. Ama bu formanın oyuncusu değil denemez. Mağlubiyetlerde hatta oynamadığı maçlardaki mağlubiyette bile eleştirilemez. İşini doğru yapmaya çalışan, kazandığı parayı hak etmek için çabalayan bir adama bu haksızlık yapılamaz. Fenerbahçe de geçirdiği bu kadar senede sadece  görev adamı olmuş ve çok kritik anlarda sorumluluk almış, tatillerini yarıda kesip antrenmanlarına erken başlamış iyi niyetli sıradan bir profesyonel jübilesine kadar sarı lacivert li formayı giymeli ve yenilere Ağbilik yapmaya devam etmelidir.

Dip not: İlk maçında 3 gol yiyip geldiği gibi Fenerbahçe den gönderilen Enke o sezon ve sonrasında Almanya milli takımında çok iyi işler çıkarmıştır…

tuaregep tarafından

gerektiği kadar..