Vampir Avcısı

Vampir ler büyün zamanların en çok filme anafikirlik yapmış gerçekliği hala tartışılan enteresan bir konudur. Gerçi büyük ölçüde vampirlerin çıkış noktası kont dracula yı da vampir olması için teşvik eden biraz da bizim atalarımız olmuşsa da bir çok filmde vampirlik 1000 lerce yılı kapsamaktadır.

O kadar çok vampir filmi, dizisi seyrettik ki normal hayatta bile espri konusu haline getirebiliyor, geceleri çalışan arkadaşlarımıza “vampir” bile diyebiliyoruz. En önemli özellikleri de güneşten etkilenmeleri,büyük köpek dişleri, ölümsüz ve çok güçlü olmaları tabiki kan ile beslenmeleri. Bir çok yakışıklı erkek vampirle, bir kere yatsam da iliklerime kadar kanımı emse diyecek kadar güzel kadın vampir gördüm. Çirkinleri de olmuştu, gerçekten korkunç görüntüde olanları da.

Vampir avcısı Abraham Lincoln bana çok hayal ürünü geldi. Yani vampirler zaten hayal ürünüyken birde sanki çok ihtiyaçları varmış gibi ülkeyi ele geçirmek ve iç savaş zamanı savaş sebebi olarak gösterilmeleri resmen komik geldi. Birde o kadar çirkin olmalarına ve bayağı canavarlaşmalarına rağmen insanları bağlayıp kanlarını taslara doldurup içmeleri, bayağı basittleştirdi.

Ha USA nın en önemli ve en sevilen başkanı da günümüzün yarı vampir Blade i kadar atak ve güçlü olması hatta 60 yaşlarda bile gençliği kadar seri, hızlı olması sanki dönem dönem kan takviyesi yaptığı izlenimi verdi bana. Unutmadan bu filmde vampirlerin sadece egzotik güneş gözlükleri ile gündüz dolaşabiliyor olmaları DayWalker Blade ve Salvatore kardeşlere biraz haksızlık olmuş gibi geldi.

Tim Burton u zaten sevmem birde 100 küsür sene önce geçen ancak aşırı bilim kurgunun bulunduğu filme gülmek le yetindim.

Netice de adı üstünde film bu. Napalım şiddetli amerikan propagandasına biraz maruz kaldık.

Anafikir : Ölüleri yanlız yaşayanlar öldürebilir.

tuaregep tarafından

gerektiği kadar..