Expendables 2

Yıllarca aksiyon filmlerinin başrol oyuncularını tek başlarına ve genellikle kendilerinden daha kalabalık düşmanlarına karşı kazanırken seyrettik. Rambo yüzlerce vietnamlıya, bir sürü taliban a karşı, komando da rambo nun kurtaramadığı geride kalanları kurtarırken izledik. taşıyıcıda Statham   bir sürü mafia elemanına, Hero da Li çin ordusuna, hatta Lundgreen ve Damme bi ara ölümsüz olup evrenin askeri bile olmuşlardı. hal böyleyken bu kadar güçlü kahraman adam herhalde uzaydan gelen güçlü bir orduyu da rahatlıkla yenebilirdi.

Ancak beklediğimin aksine ilk bölümüne göre daha az patlamalı ancak bir o kadar da kanlı ve en önemlisi bulundukları yaş kategorisi ile bayağı alay eder durumda geri döndüler. Mickey Rourke olmaması manidardı tabi ancak bu kadar büyük adama da baş rol oynatmak toplamda 5′ er dakikayı geçmeyecek şekilde ön plana çıkarmak la olabilirdi. Tabi önemli nokta neden hep aynı adam ön plandaydı? Başrol oyuncusu, yapımcısı, senaristi Stallone filmdeki tek oscarlı oyuncu. (Rocky)

Li daha uzun kalsa iyi olurdu , sanırım Stallone ilk bölümde çok az yer verdiği Vali ye kıyak yapıp Arnold u aksiyon un içine çekmiş ve Li de bundan nasibini almış.

Norris filmde en iyi ingilizceyi konuşan tek adam. Bu da onu gerçekten yanlız kurt yapmış.

Damme kötüyü oynayamadığını bir kez daha gösterdi, bu yüzden ölümü çok kolay oldu..

Hemsworth en genç ve filmde ki en dikkat çeken karakter olmuş. Her ne kadar ona da 10 dakikadan az süre verilsede ( böyle bir topluluktan ayrılmak istemek te ne aptallık..)

Willis akiyonun dışında derin beyefendi karakterinden biraz çıkıp eski günleri yad etmiş..

Adkins en etkili karatkeri oynamış ve kötünün hakkını kafasıyla vermiş.

ve tabiki eğlencenin adı Statham olmuş..

Anafikir:

“Barney Ross: Bu uçak tam müzelik.

Trench: Hepimiz oraya ait değilmiyiz!!”

Dip not :Dede oldukları yaşta bu kadar aksiyona girmeleri takdire şayan ama Tom Cruise önderliğinde yeni nesil aksiyon kahramanları çıkıp Dünya  Şeytanları diye bir film çekse ve iki grup karşılaş sa sanırım son nokta olur..

tuaregep tarafından

gerektiği kadar..