Ben bir ALEX hayranıyım..

Ben bir Alex hayranıyım.

Hafif çe parmak uçlarında sekerek verdiği ara paslarını futbol oynadığım sürece veremedim. Çünkü ozamanlar defansın arkasına top atmak, ara pası vermek diye bir şey yoktu.

Aynı Alex’ in yaptığı gibi.

Ben bir Alex hayranıyım.

Deivid milan maçında verdiği müthiş gol ortası sebebi ile, çünkü o pası verecek bir adam olduğu için. Samsun’ a müthiş rövaşata golünü atarak bu işin nasıl yapıldığını herkese gösterdiği için. Bir futbolcunun nasıl yaşaması gerektiğini herkese gösterdiği için hayranım. Koşmadığı maçları bir hareketle kurtarabildiği için hayranım. Buz gibi havada biz paltolar la tribünde donarken sırılsıklam forması ile Galatasaray a attığı frikik golünden sonra eldivenlerini atarak yaşadığı gol sevinci yüzünden hayranım.

Rakipleri bile saygı duyduğu için hayranım Alex’e. O futbol mantalitesi sokaktaki cocuk tarafından ezberlense bile maçı çevirebildiği için, Hürriyet’ in nefes aldırmadan peşinden ayrılmadan sanki yapışık kardeş gibi tutmasına rağmen bizim 18 üzerine kadar gelip Volkan ‘dan aldığı topu iki organize ile Ankaragücü filelerine göndertmesine hayranım.

Yanında Appiah la Anelka’yla Niang’ la Lugano’ yla sadece bir maç ta da olsa Enke’ yle oynadığın için hayranım.

Marsilya maçında oyundan çıkarken formasını hakem istediği için hayranım Alex’e . Çok sevdiğim İdeal futbolcu örneği olan Hojdonk la anlaşamaz dedikleri halde yanyana süper oynayabildikleri için hayranım. Türkçe konuşabilmesine rağmen utandığından konuşmadığı için hayranım.

2002 confederasyon kupasında tam brezilya yı yenecekken 78 de attı gol yüzünden hayranım mesela.

9 sene boyunca dünya nın neresinde olursa olsun yapamayacağı skoru, sağlayamayacağı istikrarı Fenerbahçe de ve Türkiye de başardığı için hayranım.

Yuhalandığın Aalkmaar maçından sonra bile çalışmaya devam edip işini yaptığın için hayranım.

Brezilya menşei li web sayfasına Türkçe yazı dilini koydurduğu için hayranım. Maglubiyetlerde profesyonelliği unutup herkes kdar üzüldüğü için hayranım.

Ülkesi izin vermediği halde Türk vatandaşlığına geçme teşebbüsünde bulunduğu için hayranım. Adı hiç bir dedikoduya karşmadığı için hayranım Alex’ e. Fenerium dan her ay düzenli olarak alışveriş yaptığı, gördüğü duyduğu ihtiyaç sahiplerine yardımı esirgemediği için hayranım Alex’ e.

Güldüğü zaman bir dudağı yerde bir dudağı gökte arabın teki olduğu için hayranım. Saçlarına ne yaparsa yapsın her imajı ile hayranım hatta onu filozof gibi gösteren gözlüklü haline bile hayranım..

Gerçek efsane Ordinaryus  LEFTER e duyduğu samimiyetten hayranım. Heykeli olan iki futbolcudan biri olduğu için hayranım. Hatta o heykel dikilirken kimseye değil de Türkiye ye gelmesinde büyü rol oynayan Hakan Bilal KUTLUALP e teşekkür etmesine hayranım.

Daha düne kadar Aziz YILDIRIM ın oğlu FENERBAHÇE nin neferiyken artık sadece taraftarı olduğu için hayranım.

O kadar para kazanmasına rağmen hala aynı arabaya binmesine ve mütevaziliğine hayranım.

Ancak bir şey için kızgınım Alex’ e.

Kendini FENERBAHÇE den büyük görmeyecektin.

İstemiyorsan bile sen sahada işini yapacaktın. Yıllardır yaptığın gibi, sadece işini yapacaktın. Antrenmanlarda daha çok çalışacaktın.

Seni sevenleri kendi aralarında birbirine düşürmeyecektin.

Abilik yapmaya devam edecektin. Salih’ e Niyazi’ ye kötü örnek olmayacaktın.

Arkandan ağlayanlar seni havaalanından uğurlarken buruk bırakmayacaktın kimseyi.

Sana olan sevgi bundan sonra asla azalmayacak tır. Yerin herzaman FENERBAHÇE lilerin gönlünde, duvarında, sohbetlerinde mutlaka olacaktır

 

Senden Sonra da FENERBAHÇE mutlaka olacak tır, ama başarılı ama başarısız.

Ama sen sözleşmesi fesh edilmiş efsane olmayacaktın.

Ergün PEDÜK

tuaregep tarafından

gerektiği kadar..

Yorum Gönderin